Peer Review Automat v2.1 (Mozilla Firefox)

Discussion in 'Credite' started by Ronnix, Aug 27, 2014.

1. Ronnix

Ronnix

Administrator

Introducere
    Pentru inceput, tin sa va reamintesc ca singurele conturi eligibile pentru PeerReview sunt cele care intrunesc urmatoarele conditii:
    Varsta 18+.
    Minim 30 zile vechime, fara exceptie.

Instalarea automata, se afla aici: http://www.AcademiaIMVU.com/install

PeerReview Automat v2.1 pentru Mozilla Firefox
    1) Pentru a putea beneficia de PeerReview Automat, descarcati arhiva de aici si urmati pasii in continuare:

2) Dati click dreapta pe continutul descarcat si dezarhivati cu Winrar folosindu-va de optiunea "Extract here".

3) Dupa ce ati executat "Extract Here", veti observa aparitia unui nou folder numit "PR AcademiaIMVU".

4) Urmeaza sa instalam extensia Greasemonkey pentru Mozilla Firefox, daca o aveti deja instalata treceti la pasul 5.
    Pentru cei ce doresc sa instaleze extensia: Click pe butonul -> [​IMG] si selectati "Install Now", iar mai apoi "Restart Now".

5) Intrati in My Computer si scrieti %appdata%\Mozilla\Firefox\Profiles in bara de navigare, dupa care apasati tasta Enter.

6) Dupa ce ati apasat tasta Enter, o sa fiti redirectionati catre o locatie cu unul sau doua foldere cu nume ciudate. Accesati-l pe cel cu terminatia ".default".

7) In momentul in care l-ati accesat, va vor aparea o multime de foldere si fisiere insa cel ce ne intereseaza pe noi este folderul "gm_scripts". Dupa ce l-ati localizat, accesati-l:

8) Daca nu ati gasit nimic in acel folder, e bine. Daca ati gasit ceva, e tot bine. Acum, ceea ce trebuie sa faceti este sa accesati folderul "PR AcademiaIMVU" (cel pe care l-ati dezarhivat mai devreme) si veti observa ca si in acel folder, exista un folder "gm_scripts". Accesati acel folder si veti gasi urmatoarele fisiere.

9) Selectati cele 3 fisiere si folosindu-va de click dreapta, copiati-le.

10) Acum, mergeti in folderul gm_scripts (cel accesat din My Computer) si dati Lipire/Paste, la fisierele copiate din folderul "PR AcademiaIMVU". Rezultatul, trebuie sa fie ca-n poza de mai jos:

11) Intrati in Mozilla Firefox si accesati Manage User Scripts... (Optiune a extensiei GreaseMonkey)

12) In continuare, veti fi redirectionat pe o pagina care va arata cam asa:

13) Selectati "Options", dati "Add" si introduceti adresa "http://imvu.com".

14) Intrati pe http://www.imvu.com/peer_review si asteptati! ATENTIE: Trebuie sa fiti logati si pe clientul de IMVU, cu acelasi cont pe care faceti Peer Review.

Acest tutorial, o sa fie imbunatatit cand voi avea timp.

Dragos6 likes this.
  2. iSchiizophrenic

iSchiizophrenic

Newb

Mulțumesc!Acum am peer automat și pe Mozila Firefox și pe Google Chrome!

3. xcrystyx

xcrystyx

Newb

Am o problema, am facut totul pana la pasul 12, iar cand apas pe Manage user scripts ma redirectioneaza acolo , dar apare asa : [​IMG]

4. Ronnix

Ronnix

Administrator

Iesi din Mozilla Firefox, intra la loc si verifica. :)

5. DDLink31

DDLink31

Member

Pot face intr-un fel sa nu imi mai dea acel Captcha?

6. Ronnix

Ronnix

Administrator

Singura posibilitate pentru a-ti fi mai usor cu acel captcha, este sa folosesti Alerta Peer Review.

ATENTIE: Alerta Peer Review este activa (in momentul de fata) doar pentru browser-ul Mozilla Firefox.

7. iPatrunjel

iPatrunjel

Newb

8. xZuzuwp

xZuzuwp

Newb

Am facut tot dar cand intru pe peer el ruleaza dar mie nu-mi da creditele :| Ce fac ? ca stau de o jumate de ora si tot aceleasi le am ... :(

9. Ronnix

Ronnix

Administrator

Tutorialul, a fost updatat! Reincearca. :D

10. Tel0mBiL0xp

Tel0mBiL0xp

Newb

Um ... eu doar am schimbat fișierele de la gm_script și merge peer ,dar la început trebuia să aleg programul IMVU ca derulare al produselor în client . Adică,la fiecare produs ,îmi tot apare clientul IMVU cu produsul respectiv ,într-un room ”Peer review” . Așa ar trebui să facă noul peer ? Înainte doar dădeam drumul la peer și clientul IMVU rula și nu îmi apărea nimic ,față de acum ? E normal ? Că mna,e oarecum incomvenabil să-mi tot apară din 20 în 20 de secunde jocul să-mi arate produsul . :/

11. Ronnix

Ronnix

Administrator

Noul serviciu pentru Peer Review Automat, a fost creat astfel incat sa nu iti iei ban sub nicio forma prin folosirea lui. Incarcarea produselor, in clientul de IMVU, este un MUST! :)

12. Vierte

Vierte

Newb

Iti multumesc p/t efortul depus, dar te rog sa ma ajuti si pe mine. Cum a mai scris si cineva cu un post mai sus, asa face si la mine, la fiecare produs, imi deschide imvu-ul si il probeaza. Pe langa asta odata imi da credite astfel: odata da, odata nu, ce sa fac, ce sa incerc ce ar putea rezolva problema. Precedentul script lucra de minune. Iti multumesc inca odata, astept raspuns.

13. qpMickyqp

qpMickyqp

Newb

14. Hoodieqq

Hoodieqq

Newb

Mi-a fost de ajutor totul,ty ,dar la sfârşit când vreau să pun peer îmi tot apare : [​IMG]

Ce pot face ?

15. Spokie

Spokie

Newb

Salut , am urmat toti pasii , imi da credite dar numai cate 20 pe zi, ce pot face??

16. WildBoard

WildBoard

Newb

No unei prietene nu ii merge sa descarce greasemonkey a zis ca ii apare secure connection failed ...

17. Lov3e24

Lov3e24

Member

Hey ..am respectat toate punctele* dar cand intru imi apare asa -> [​IMG]
    ajuta-ma! :(

18. Ronnix

Ronnix

Administrator

Iesi din Mozilla Firefox, intra din nou si verifica. :)

19. Lov3e24

Lov3e24

Member

Am iesit si am intrat din nou ..dar tot aia..Vroiam sa te intreb *daca nu-mi merge nici cu "clik" ar merge automat* ? Nu am idee dc nu-mi apare script'u..

20. Ronnix

Ronnix

Administrator

Asigura-te ca ai executat pasii 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 CORECT.

Share This Page